SKLAD »Ferruccio Jakomin« predstavlja letošnjo prireditev z naslovom PO POTEH TREH PESNIKOV

V sklad »Ferruccio Jakomin«  smo vključene tri primorske šole, OŠ Elvire Vatovec Prade s podružnično šolo Sveti Anton, OŠ Istrskega odreda Gračišče in OŠ Ivana Babiča- Jagra Marezige. Ob koncu vsakega šolskega leta sklad nagrajuje najboljšega devetošolca na vsaki izmed omenjenih šol in mu tako finančno pomaga pri nadaljnem šolanju.

Namen sklada je seznaniti učence z delom in življenjem treh istrskih pesnikov zato vsako leto skupno prirejamo kulturno prireditev v kateri učencem  predstavimo  Ferruccia Jakomina iz Pobegov, Alojza Kocjančiča iz Kubeda in Emila Pribca iz Padne.

Zaradi posebnih razmer smo v letošnjem šolskem letu, kot nosilci projekta  predlagali, da v sodelovanju z istrskima šolama posnamemo dokumentarni film. Razdeljen je na tri dele in v njem sodelujejo učenci, učitelji in nekateri gostje.

Film si lahko ogledate na spodnji povezavi:

Film Ferruccia Jakomina

Vabljeni k ogledu!