Ločujmo odpadke

Količina odpadkov v našem vsakdanjem življenju je prevelika. Če jih je že ne moremo precej zmanjšati, moramo vsaj poskrbeti za to, da jih doma in v šoli pravilno ločujemo in ne mečemo vseh v en koš.

• Potrudi se in v šoli odvrzi papir v škatlo za papir, ki je v vsaki učilnici. Še prej razmisli ali morda ta kos papirja ne bi bil še za kaj uporaben … morda je popisan le na pol, lahko bi pisal-a ali narisal-a še kaj na drugo stran preden ga odvržeš.
  • Koš za plastiko in tetrapak embalažo, se nahaja v jedilnici. Počakaj do odmora in odvrzi odpadke v pravi koš. Še prej embalažo izprazni in kar se da stisni, da zavzame čimmanj prostora.
  • Prav tako se v jedilnici nahajata koša za pločevinke in steklo, redko se bo sicer zgodilo, da boš med poukom imel kaj za v ta dva koša. Vseeno ne pozabi, koščki stekla, pločevinke, alu folija ne sodijo med navadne smeti, zato v kolikor boš imel kaj od tega za odvreči, se med odmorom ali po pouku sprehodi do jedilnice…